Hikvision DS-2CD2087G2H-LIU/SL 8 MP Smart Hybrid Light with ColorVu Fixed Mini Bullet Network Camera 2,8mm
8 MP Smart Hybrid Light with ColorVu Fixed Mini Bullet Network Camera
High quality imaging with 8 MP resolution
Smart Hybrid Light: advanced technology with long range
Clear imaging against strong back light due to 130 dB WDR technology
Efficient H.265+ compression technology
Focus on human and vehicle classification based on deep learning
Active strobe light and audio alarm to warn intruders off
Provide real-time security via built-in two-way audio
Support on-board storage up to 512 GB (SD card slot)
Water and dust resistant (IP67)
4K UHD Camera with Live Guard and Smart Hybrid Light Night Vision in Color or Black and White up to 40 meters
This camera is more than just a surveillance tool; it's a complete, integrated security system.
Benefit from the latest technological advancements to protect your home or business:
Uses artificial intelligence to distinguish between human and vehicle movement thanks to AcuSense 2.0
Advanced black and white night vision that switches to color when activity is detected with ColorVu Hybrid Light technology
Proactive security features: flashing lights and a siren to deter intruders, thanks to the Live Guard functionality
|
Packaging
|
|
|---|---|
| Type | Smart Hybrid + Acusense Detection |
|
Camera Specifications
|
|
| Resolution | 8MP-4K |
| Case Type | Bullet |
| Niveau d'éclairage | Smart Hybrid Light + ColorVU |
| Lens | 2.8mm Fixed |
| Illumination Distance | 30m |
|
General specifications
|
|
| External Color | White |
| IP Rating | IP67 |
Once the user has seen at least one product this snippet will be visible.
Recently viewed Products
To install this Web App in your iPhone/iPad press
and then Add to Home Screen.